Верхової портрет Джона Мастерса і Софії Майстра в Колвик-холі – Джордж Стаббс

Верхової портрет Джона Мастерса і Софії Майстра в Колвик холі   Джордж Стаббс

Більшу частину всіх замовлень Стаббса складали так звані кінні портрети. З плином часу майстер навіть виробив свій власний “стандарт” подібного твору. Так, кінь неодмінно зображували в профіль, а наїзник – боком до глядача.

Іноді він писав коня в спокійній позі ), але частіше – йде риссю. Це давало живописцю цікаву з художнически-анатомічної точки зору можливість показати прекрасне тварина в русі, дозволяючи, крім того, ненав’язливо натякнути глядачеві на те, що замовник, який сидить на коні, – чудовий наїзник.

Кінні портрети Стаббс часто включав і в свої мисливські сцени – такі, наприклад, як “Полювання в Гросвеноре”, 1762. Писав майстер і стали надзвичайно популярними в XVIII столітті “жанрові портрети”. Закони цього чисто англійської жанру вимагали, щоб замовник був зображений на тлі свого особняка, парку, екіпажу, верхи на чистокровному коні.

Словом, подібний портрет повинен був тішити суєтне марнославство замовника-аристократа. Усім вищенаведеним умовам відповідає прекрасний “Верхової портрет Джона Мастерса і Софії Майстра в Колвик-холі” . Джон Майстрі замовив цю картину до свого одруження. Але весілля засмутилася, і пізніше Майстрі наказав замалювати зображення своєї невдалої подружжя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Верхової портрет Джона Мастерса і Софії Майстра в Колвик-холі – Джордж Стаббс.