Гепард і олень з двома індусами – Джордж Стаббс

Гепард і олень з двома індусами   Джордж Стаббс

Цю картину Стаббсу замовив сер Джордж Піго, колишній генерал-губернатор Мадраса. За час свого перебування на цій посаді він накопичив великий статок і, повернувшись у 1764 році в Англії, став членом парламенту, а потім і пером, отримавши титул лорда Пэтшалла.

Фінансові труднощі змусили Піго в 1774 році повернутися в Мадрас, де через три роки він був убитий за нез’ясованих обставин. У 1764 році, будучи в Англії, Піго подарував королю Георгу III свого мисливського гепарда і двох індусів, які повинні були доглядати за твариною.

Король поставився до подарунка Піго з побоюванням і переправив гепарда герцогу Кумберлендскому, керуючому королівського звіринця. “Гепард і олень з двома індусами” – безсумнівно, одна з кращих робіт Стаббса, однак вона доставила йому неабиякі клопоти.

За розпорядженням герцога Кумберлендского для художника організували “майже справжнє полювання”, щоб він міг у всіх подробицях розглянути, як дика кішка нападає на свою жертву. Двоє індусів повинні були нацьковувати гепарда на оленя, поставленого в загоні.

Затія закінчилася конфузом – олень нітрохи не злякався хижака і спокійно відігнав його своїми рогами. Вірний своєму принципу “зображати те, що бачиш”, Стаббс написав оленя в спокійній і зневажливою позі. Один з нащадків кілька Піго “підправив” фігуру оленя, і лише зовсім недавно реставратори повернули йому первісний вигляд.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гепард і олень з двома індусами – Джордж Стаббс.