Вид на Каїр – Жан-Леон Жероме

Вид на Каїр   Жан Леон Жероме

Каїр варто по обох берегах річки Ніл у північній частині Єгипту, безпосередньо на південь від місця, де річка витікає з долини, оточеної пустелею і розбивається на рукави, утворюючи дельту Нілу. Стара частина міста знаходиться на східному березі річки.

Від цієї точки місто поступово розростається до заходу, захоплюючи сільськогосподарські землі, що примикають до Нілу. Ці західні райони були побудовані за зразком Парижа єгипетським правителем Ісмаїлом-Пашею в середині XIX століття. Тут є широкі бульвари і кілька відносно невеликих парків.

У центрі Каїра посеред Нілу розташувався тихий і зелений острів Гезира/Замалек, де знаходяться дорогі приватні вілли, багато посольства та представництва іноземних компаній, сучасні споруди і декілька п’ятизіркових готелів. Стара східна частина міста дуже різноманітна: протягом століть вона забудовувалася безладно, тут знаходяться вузькі вулички і перенаселені багатоквартирні споруди.

Якщо в західному Каїрі знаходяться переважно урядові будівлі і сучасні архітектурні споруди, то в східній частини знаходяться сотні старих мечетей, які можуть служити орієнтиром.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)