Хлопчик, роздмухує лучину – Ель Греко

Хлопчик, роздмухує лучину   Ель Греко

Ель Греко написав ряд “нічних” картин, серед яких і нехарактерну для нього за тематикою “Хлопчик, роздмухує скіпу”. Це твір чудово демонструє зростання майстерності художника, соеденившего у своїй живописній манері традиції критської іконопису та досягнення італійського Ренесансу.

На картині на темному тлі зображений хлопчик, який витягнув в трубочку повні губи, і дме на тліюче поліно, щоб запалити свічку. Розгорається вогонь освітлює обличчя хлопчика, краплі воску падають з почала плавиться свічки, проте світла ще недостатньо, щоб освітити кімнату, вся вона залишається у темряві.

При інвентаризації, проведеній Хорхе Мануелем, вона проходила під назвою “Дме” . Можливо, тема картини була запропонована Фульвіо Орсіні, бібліотекарем кардинала Аллесандро Фарнезе, в палаці якого жив Ель Греко в 1570-1572 рр.

Пізніше, вже під час свого перебування в Іспанії, Ель Греко повернеться до цього сюжету, і напише картину, яка відома зараз під назвою “Алегорія іспанської прислів’я”, на якій зображений юнак, роздмухує вуглинку, щоб запалити свічку, поруч з ним ще одна людина і мавпа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Хлопчик, роздмухує лучину – Ель Греко.