Їфтах і його дочка – Себастьяно Річчі

Їфтах і його дочка   Себастьяно Річчі

Картина італійського художника Себастьяно Річчі “Їфтах та його донька”. Розмір картини 182 x 130 см, полотно, олія. Ця картина Себастьяно Річчі присвячена біблійної історії Старого Завіту про Їфтахові, що здійснював жертвоприношення своєї дочки. Їфтах – один з найвідоміших суддів ізраїльських. Мати його була блудниця з Гілеаду, в заиорданском від племени манасіїного.

Позбавлений своїми вільними братами спадщини, Їфтах пішов у пустелю там став отаманом банди грабіжників. Але в серці Їфтаха не потухал вогонь патріотизму, і коли ізраїльський народ, стомившись під руйнівним ярмом аммонійців, звернувся до нього з проханням про допомогу в боротьбі з цими хижаками, Їфтах відгукнувся на цю благання, став на чолі зібрався ополчення і вщент розбив ворога.

З цією перемогою зв’язується розповідь про Ієффаєм перед походом клятві, жертвою якої стала його єдина дочка-наречена, яку він, на виконання своєї клятви, повинен був принести в цілопалення. Тлумачі ставляться до цього факту по-різному: одні розуміють його буквально, в сенсі людського жертвопринесення, інші вважають, що дочка Їфтаха залишилася в дівоцтво і присвячена була на служіння в скинії. Їфтах був ізраїльським суддею протягом шести років і помер самотнім; в потомстві не залишилося навіть спогаду про місце його поховання.

Історія життя Їфтаха викладена в книзі Суддів. Втім, історія Їфтаха, приніс у жертву свою дочку, викладається в Біблії з такою таємничою невизначеністю, що факт жертвопринесення в ній може підлягати різних тлумачень, і більшість новітніх дослідників схиляється до пояснення, що дочка Їфтаха була присвячена Богові на служіння при Скинії. У всякому разі Мойсеїв закон чітко забороняє людські жертвоприношення, як “гидота” перед Господом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Їфтах і його дочка – Себастьяно Річчі.