Жак Ліпшиця і його дружина Берта – Амедео Модільяні

Жак Ліпшиця і його дружина Берта   Амедео Модільяні

Литовський єврей Жака Ліпшиця переїхав в Париж в 1909 році. Там він став одним з провідних скульпторів-авангардистів. Зокрема, він першим поширив на скульптуру кубізм, придуманий Пікассо і Браком. Цей портрет Ліпшиця замовив Модільяні до свого весілля, що відбулася в 1916 році.

До цього часу Ліпшиця вже твердо стояв на ногах і не упустив можливості допомогти нужденному одному. Домовившись про погодинну оплату, він сподівався позувати художнику як можна довше, але ці розрахунки не виправдалися. Скульптор згадував, що Модільяні “зробив масу попередніх начерків, один за іншим, працюючи з величезною швидкістю і неймовірною точністю.

Нарешті, він знайшов потрібну йому позу, навіяну нашої весільної фотографією”. На наступний день Модільяні вже писав портрет, “відриваючись тільки потім, щоб сьорбнути з стояла поруч з ним пляшки.

Час від часу він піднімав голову і критично оглядав нас і свою картину. До кінця дня він сказав: “Готово””. Ліпшиця запропонував художнику продовжити роботу на наступний день, але той відповів: “Якщо ви хочете, щоб я зіпсував портрет, тоді давайте продовжимо”- і рішуче відмовився від ще одного сеансу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жак Ліпшиця і його дружина Берта – Амедео Модільяні.