Дівчата за піаніно (Дівчата у піаніно) – П’єр Огюст Ренуар

Дівчата за піаніно (Дівчата у піаніно)   Пєр Огюст Ренуар

Під завісу XIX століття до Ренуара, нарешті, прийшла довгоочікувана слава. Його картини починають виставлятися і подорожувати по світу, а в 1900 році живописець навіть удостоїться звання “Кавалер Ордена Почесного легіону”.

А поки – в 1891 році за протекцією свого друга поета Стефана Малларме, Ренуар отримує державне замовлення на написання “нової значною картини”, яка буде по завершенні куплена для державних зборів. Живописець з ентузіазмом взявся за роботу, однак, робота просувалася повільно і болісно. Хоча сюжет виник в голові Ренуара досить швидко, його втілення заважало усвідомлення відповідальності і значущості моменту. Це дуже сковувало творця, який звик мислити вільно.

Дві дівчини, музицирующие за піаніно – ось нова ідея Ренуара. В даний час відомо шість робіт і безліч ескізів та начерків, що зберігаються в різних музеях світу, і є яскравим доказом творчих пошуків і старань відомого імпресіоніста. Таке різноманітне виконання сюжету породило і плутанину в назвах. “Дві дівчини за фортепіано”, “Дівчата у піаніно” і навіть “Дочки Лероль за піаніно” – ось деякі з відомих найменувань. Самий закінчений варіант знаходиться в музеї Орсе, сам живописець називав її навіть “занадто завершеною”.

Полотно представляє нам сентиментальну сцену – дві юні дівчата посхилялися над клавішами рояля. Героїні настільки захоплені своїм заняттям, що не помічають нічого навколо, вони уважно вдивляється в ноти, ніби розучуючи нову мелодію. Ми можемо помітити розкішно обставлену кімнату, але колористичне рішення таке, що у глядача подібне пишність не викликає нікого роздратування – приглушені пастельні тони надають полотну пасторальность і спокій. Деякі критики злословили, кажучи, що цієї милої картини саме місце на коробочці шоколадних цукерок. Дійсно, твір є прекрасним прикладом відображення французької буржуазної культури минає XIX століття.

Вперше картина була представлена глядачам в 1892 році і майже відразу ж була куплена Музеєм Люксембурзького саду. З кінця 20 – х років вона експонувалася в Луврі, а в 1947 році переїхала в Національний музей Же-Де-Пом, поки 1896 році не знайшла постійне “місце прописки” у Парижі в Орсе. Один з нарисів до картині можна побачити і у нас на батьківщині, в державному Ермітажі Санкт-Петербурга. Це цінне придбання надійшло туди зборів одного німецького підприємця і колекціонера після ліквідації його чудової колекції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчата за піаніно (Дівчата у піаніно) – П’єр Огюст Ренуар.