Дочки Лота – Карло Карра

Дочки Лота   Карло Карра

Свій творчий шлях Карло Карра починав з декоративних розписів стін. Він брав участь в оформленні італійського павільйону на Всесвітній виставці в Парижі. У 1900, перебуваючи в Лондоні, Карра захопився комуністичними і анархическими ідеями К. Маркса, М. А. Бакуніна, М. Штірнера.

Повернувшись до Італії, він навчався в Школі прикладних мистецтв в Мілані, а потім в Академії Брера. У 1910 Карра став одним з засновників об’єднання футуристів, трохи пізніше в Парижі він познайомився з кубізмом, що зробив вплив на його творчість.

У своїх футуристичних роботах художник звертався до колажу, використовував текст. У 1915 Карра відійшов від футуризму, його захопив “примітив” А. Руссо. У пошуках гармонійної форми він врівноваженою звернувся до вивчення італійського кватроченто, незабаром став учасником об’єднання “метафізичного живопису”. У 1920-х Карра, виробивши власний варіант стилістики “метафізики”, примкнув до напрямку “новоченто”. Картина “Дочки Лота” виконана в період, коли художник, пройшовши захоплення “примітивом” і кватроченто, перейшов до створення урівноважених гармонійних композицій.

Інші відомі твори: “Похорон анархистки Галлі”. 1911. Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк; “Композиція ТА”. 1916. Збори Джукер, Мілан; “Метафізична муза”. 1917. Збори Джези, Мілан; “Маяк”. 1928. Національна галерея, Прага

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)