Фрукти – Альфонс Муха

Фрукти   Альфонс Муха

Натюрморт належить до традиційних видів живопису. Буквальний переклад терміна особливо непосвячених, можливо, змусить здригнутися. Слово це німецьке і буквально означає вбиту або мертву природу. Оскільки яблука, груші, сливи або інші фрукти вже не на дереві, а на столі, на блюді, не кажучи вже про дичину – та точно вбита і приготована яким-небудь способом. Присутність людини тут не потрібно, вона мається на увазі.

А ось на картині чеського художника Альфонса Мухи “Фрукти” є і те, і інше: груші, яблука і особливо виноградні грона, що звисають з рук чарівної жінки. Дивиться вона на нас зухвало, трохи зухвало і зверхньо, – відчувається, що знає собі ціну. Волосся сплутані в буйному колориті. Картині личило б мати іншу назву – “Вакханка”.

Дуже вже нагадує зображена тут особа слугинь Діоніса, – така ж вільна, розкута, спокуслива і пишногруда, словом, – народжена, щоб зводити з розуму чоловіків. А фрукти лише підкреслюють її природність, зв’язок з землею, грунтом. Та й те, що традиційно називається волоссям, насправді дуже нагадує листя і траву.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)