Катерина II – законодавиця – Федот Шубін

Катерина II   законодавиця   Федот Шубін

Статуя представляє собою алегоричний парадний портрет імператриці Катерини II. У творчості Ф. В. Шубіна її образ займає значне місце. Статуя “Катерина II – законодавиця” створювалася для свята, влаштованого Р. А. Потьомкіним на честь імператриці в Таврійському палаці.

Для фігури була споруджена спеціальна ротонда в Зимовому саду. Біломармурова височіла статуя на порфировом п’єдесталі, потопаючи в зелені, поблискуючи в мерехтінні свічок. В образі імператриці, зображеної в діадемі з лавровим вінком на голові, орденської ланцюгом на грудях, царським скіпетром, урочиста парадність поєднується з індивідуальними рисами конкретної особистості.

Вільний хітон і горностаєва мантія не приховують пропорцій фігури старіючої жінки. У трактуванні парадного вигляду імператриці Шубін залишився вірний своєму кредо – реалістичного тлумачення образу. За цю роботу в 1794 році скульптор був удостоєний звання професора. Софія Августа Фредеріка Ангальт-Цербська, німецька принцеса, велика княгиня Катерина Олексіївна, з 1762 – російська імператриця Катерина II.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)