Лов перлів – Алессандро Аллори

Лов перлів   Алессандро Аллори

Картина італійського художника Алессандро Аллори “Лов перлів”. Розмір картини 116 x 86 см, сланець, масло. В останню третину 16 століття декоративна живопис Флоренції набуває рафінований і вишукано-холодний характер. Такі розписи і панно потайного робочого кабінету, так званого Студиоло, великого герцога Тоскани Франческо I в Палаццо Веккьо, виконані Аллори, Нальдини та іншими учнями Вазарі і Бронзіно.

Франческо I, як і всі Медічі, був покровителем мистецтв, він заснував Академію граматики італійської мови і заснував Театр Медічі. Але особливо герцога цікавили природничі науки, до яких він мав палку пристрасть. Франческо I охоче займався хімією і алхімією.

В Палаццо Веккьо він відвів під них особливу кімнату – Студиоло Франческо Першого, де він проводив багато годин. Це була особиста лабораторія і одночасно кунсткамера, де були зібрані різні курйози, а також мінералогічні зразки. Інтерес великого герцога до хімії привів до основи підприємства по виробництву фарфору та кераміки, на якому надалі випускався знаменитий фарфор Медичі.

Крім того, з ім’ям Франческо пов’язано створення знаменитого музею Уффіці – будівлі почали будувати в якості адміністративних при його батька Козімо I, але Франческо I в 1575 році наказав видалити звідти адміністративні установи і перемістити в Уффіці найцінніші предмети з сімейної колекції творів мистецтва, розкиданої по численних палаців і вілл Медічі.

Перли являє відкладення перламутрового речовини в раковинах різних морських і прісноводних молюсків навколо сторонніх тіл, службовців джерелом роздратування для тіла молюска. Перлина складається з концентричних шарів органічного речовини, просоченого мінеральними солями, гра кольору її обумовлюється інтерференцією світла внаслідок хвилястою поверхні перламутрових шарів.

Кращий перли не має власного кольору, але можуть зустрічатися жовті, рожеві, червоні, зелені, бурі, сіруваті і чорні перлини. Перлини можуть лежати вільно на дні річок і морів чи бути прикріпленими до раковини, останні цінуються незрівнянно нижче. Іноді перлини досягають надзвичайно великий величини: в Кенсингтонському музеї є перлина, окружність якої дорівнює десяти сантиметрам, а вага 18000 гран.

При лові перлів на кожному човні знаходиться від чотирьох до десяти осіб нирців, що працюють попарно: поки один пірнає і збирає раковини і перли, інший витягує його і зібрану здобич, потім вони міняються ролями. Для опускання на дно служить великий камінь, прив’язаний до мотузки. Ловці пірнають голі, надягаючи лише пояс і захоплюючи мішок для раковин і перлів. Тривалість перебування під водою нормально 45-50 секунд, у виняткових випадках навіть 90-120 секунд. На здоров’я лов перлів діє вкрай руйнівно. Лов перлів триває від сходу сонця до полудня. Чверть зібраних раковин зазвичай служить винагородою ловців перлів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)