Святе сімейство і кардинал Медічі – Алессандро Аллори

Святе сімейство і кардинал Медічі   Алессандро Аллори

Картина флорентійського художника Алессандро Аллори “Святе сімейство і кардинал Медічі”. Розмір картини 263 x 201 см, полотно, олія. Повна назва картини живописця “Святе сімейство і кардинал Фернандо ді Медічі”. Фернандо I Медічі – великий герцог Тосканський, значно збільшив престиж і вплив дому Медічі в Італії та за її межами. Будучи одним з молодших синів герцога Козімо Медічі і Елеонори Толедської, Фердинанд не призначався для герцогського трону і вже в 14 років був висвячений в кардинали.

Провівши свою молодість в Римі, він збирав італійські давнину на своїй віллі Медичі, коли раптова смерть бездітного брата Франческо зробила його спадкоємцем всієї Тоскани. Великий герцог Тоскани Франческо I і його дружина Бьянка померли в один день, 17 жовтня 1587 під час зустрічі з братом і спадкоємцем Франческо, Фернандо в заміському будинку Поджо-а-Кайано. Сучасники говорили про отруєння, хоча лікарі поставили діагноз малярія. Сучасні дослідження показали, що обидва були отруєні миш’яком.

Тосканський герцогський престол успадкував брат Франческо – Фернандо I, який є одним з перших підозрюваних в отруєнні Франческо. Фернандо продовжував значитися в кардиналах ще майже три роки, поки політичний союз з французами не змусив його відмовитися від сану і вступити в шлюб з онукою Катерини Медичі, Христиною Лотарінгське. Фернандо Медічі виявив неабияку проникливість, підтримавши Генріха Наваррського позиками ще в той час, коли той очолював партію антикатолицьку.

З набранням Генріха на французький престол Фернандо I направив свій флот в бухту Марселя, де опанував замком Іф, на яку зазіхали також іспанці. Ця витівка призвела до сварку Фернандо I з французьким королем, але в знак примирення той одружився в 1600 році на племінниці Фернандо I, Марії Медичі. Щоб заспокоїти німецького імператора щодо цього союзу з Бурбонами, Фернандо I Медічі влаштував шлюб свого спадкоємця з австрійською принцесою і направив свої війська в Егейське море і в Африку на допомогу австрійцям у їхній війні з турками.

Мудра зовнішня політика Фернандо I Медічі сприяла підприємства підйому Тоскани і зміцненню її фінансів. Так само виважено Фернандо I витрачав свої багатства, віддаючи пріоритет осушення болотистій місцевості на сході країни і перетворення глухого Ліворно в значний торговий порт Середземномор’я. Серед мистецтв він особливо виділяв музику, і не дивно, що при дворі великого герцога Фернандо I були поставлені перші у Флоренції опери.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Святе сімейство і кардинал Медічі – Алессандро Аллори.