Дівчина приміряє намисто – Ян Вермеер

Дівчина приміряє намисто   Ян Вермеер

Картина нідерландського художника Яна Вермеєра Делфтського “Дівчина приміряє намисто”. Розмір картини 55 x 45 см, полотно, олія. Перли в європейського класичного живопису має дещо суперечливу іконографію. З одного боку, він був ознакою марнославства і кокетства. Але одночасно перли символізувало незайманість.

В руках у жінки стрічки намиста. У 17 столітті ще не були винайдені ювелірні застібки, і подібні прикраси просто зав’язувалися стрічками. Жовта фіранка на вікні гармонує з кольором одягу дівчини, поєднання жовтого і темно-синього додає картині колірну закінченість. Освітлена стіна об’єднує частини ліву і праву частини картини.

Святкова зачіска дівчини, прикрашена стрічками, сережки у вигляді одиночної перлини, підкреслюють її високий соціальний статус. Цю картину Катаріна Болнес, дружина Вермеєра, тримала у своїй спальні, і до останнього не хотіла продавати після смерті художника. Тому вважається, що на картині зображена саме вона. На початку 60-х, під час створення картини “Дівчина приміряє намисто” Катаріні було приблизно 33 роки, ймовірно, Вермеер зобразив її на полотні кілька молодше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)