Майстерня художника – Ян Вермеер

Майстерня художника   Ян Вермеер

Ян Вермеер Делфтский володів незвичайним даром передавати невловиму для байдужого очі гармонію світу. Променистість буття в його картинах досягається з допомогою особливої, такої незвичайної для голландського художнього бачення, класичності композиції і палітри. Нерідко майстер користується своєрідною точкової технікою, накладаючи фарбу тонкими дотиками пензля.

“Майстерня художника” – одна з останніх робіт Вермеєра. Картина мала кілька назв: “Алегорія живопису”, “Мистецтво живопису”, “Художник і модель”. По своїй художній концепції твір виходить за межі прийнятого в Голландії зображення художника за роботою. Композиційна побудова, рішення планів і антураж дозволяють сприймати картину символом мистецтва живопису, змінює повсякденну дійсність.

Важкий килимовий завісу піднято, і очам глядача відкривається залите сяючим світлом простір; юна голландка, задрапірована в блискучу блакитну матерію, зображує музу історії Кліо; на стіні висить карта семи голландських провінцій; сам художник, зображений зі спини, одягнутий у святкове вбрання. Картина написана характерними для пізнього почерку Вермеєра сплавленними мазками, що створить найтоншу эмалевидную мальовничу поверхню. Колористична гама будується на яскравих і насичених тонах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Майстерня художника – Ян Вермеер.