Мадонна з гвоздикою – Леонардо Да Вінчі

Мадонна з гвоздикою   Леонардо Да Вінчі

Мадонну з квіткою Леонардо Да Вінчі зобразив ще в молодому віці. В цей час на його картини впливали роботи Верроккьо, який був його вчителем. Це перше незалежне творіння художника.

Сучасник помітили виразну деталь. Да Вінчі зображує графин з водою. Він зумів передати отпотевшую воду максимально реалістично. Це справжня знахідка живописця. Ваза з кришталю з ніжними квітами говорить про те, що героїня чиста і невинна.

Перед нами діва Марія. Вона справді прекрасна. Риси її обличчя дійсно ідеальні. Зачіска з локонами каштанового волосся вражає. Саме вона надає героїні невинність і чарівність. Живописець приділяє максимум уваги поряд. Розкішний одяг з дорогої тканини вражають своєю пишністю.

На руках у діви Марії ми бачимо Христа. Дитина простягає руки до квітки, який тримає у руках його мати. Цей Жест мав важливе значення. Це говорить про те, що дитина абсолютно безневинний, і одночасно передрікає розп’яття, яке чекає його в майбутньому.

Леонардо Да Вінчі вміло використовує палітру фарб. На картині переважають коричневий, червоний і золотий тони. Здається, що все полотно просякнуте особливим світлом.

Леонардо створює полотно на релігійну тему. Але його Мадонна – звичайна красива жінка, яка тримає на руках малюка. Якщо б глядач не знав, що це діва Марія і Христос, то цілком би міг подумати, що перед ним звичайні люди. Да Вінчі максимально реалістично передає фарби. Герої його творіння оживають. Здається, що ще мить, і вони заговорять.

На задньому плані ми бачимо арки, через які можна побачити традиційний для Італії пейзаж. Для Да Вінчі важливі лише герої. Всі інші деталі служать лише композиційним фоном його творіння. Художник зумів створити чудове полотно, яке вражає своєю чистотою і ніжністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)