Ангиарийское битва – Леонардо да Вінчі

Ангиарийское битва   Леонардо да Вінчі

“Ангиарийское бій” не було закінчено Леонардо да Вінчі. Однак, попередніх ескізів і малюнків було багато і після смерті художника з’явилися копії. Найкраща копія “Ангиарийского битви” була зроблена в середині 16-го сторіччя Пітером Паулем, Рубенсом, який майстерно застосував малюнки Леонардо да Вінчі

Фреска стіни, яку Леонардо залишив незакінченої навесні 1506, і яка була зруйнована в середині 16-го сторіччя, зображала Ангиарийское бій 1440, коли Флоренція, разом з папськими союзниками, перемогла супротивників з Мілана біля міста Ангиари. Динамізм і драма сцени створюється сяйвом. Показано чотири наїзника, несамовито борються за прапор: зліва – Франческо Піччініно і його батько Нікколо, лідер Міланських загонів. Вони протиставлені Пиергиампаоло Орсіні і Людовіком Скарампо – з загонів Флоренції і папських союзників, які мали здобути перемогу в конфлікті Очікувалося що саме флорентійців повинні були виділити глядачі Флоренції того часу, але наїзники зліва, так захоплюють увагу, так зло і вороже виглядають, що відразу привертають увагу. Два наїзника ліворуч, перш за все Франческо Піччініно, виділяються нестримним гнівом і спотвореними обличчями.

У Франческо звіряча гримаса доповнюється дивним вигином верхньої частини тіла і лівої руки, здається, він зливається з конем. Людина і тварина стали єдині, воююча сторона стає твариною: деформованим істотою, чиє неприборкане божевілля відображено в його спотвореному тілі.

Супротивники, з загонів Флоренції і папських союзників, менш драматичні, за загальним визнанням – більш миролюби в рухах, їх профілі менш искажни. Вони являють інше, більш збалансоване уявлення бою, яке сучасники Леонардо знайшли набагато менш цікавим, воліючи негативні втілення войовничості у їх супротивників. Ефект люті, вираженої в особах, посилений важливими деталями у фігурі Франческо Піччініно, чий вигляд має ознаки Марса, бога війни. Лідери загонів Флоренції, що наближаються праворуч, виражають поняття, поширене у Флоренції в той час,- здійснення ретельно продуманої тактики на полі битви.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)