Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, св. Троянди і св. Катерини – П’єтро Перуджіно

Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, св. Троянди і св. Катерини   Пєтро Перуджіно

Вазарі називає Перуджіно винахідником нової манери живопису, характеризується особливою “ніжністю барв” і зачаровує настільки, що “люди збігаються як божевільні, щоб подивитися на цю неперевершену красу”. Його творчість здається ідеалом безтурботного рівноваги ритмів архітектурних форм і відкритого простору, в якому персонажі співіснують у гармонії один з одним. Вони занурені в атмосферу спокою, задоволені, навіть кілька пересичені спогляданням, і відкриті почуттям релігійного глядача. Перуджіно прославився своїми задумливими Мадоннами.

Надійшла до колекцію Лувру у 1850 році картина кругла “Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, св. Троянди і св. Катерини” відноситься до раннього періоду творчості художника. Вона написана на дошці темперними фарбами; після поїздки в 1494 році у Венеції Перуджіно почне писати маслом.

В картині присутній характерне для художника симетричне побудова простору. Миловидна, як би присів на трон, з меланхолійно-сумним виразом обличчя, Мадонна є композиційним центром картини. Її оточують з двох боків симетрично стоять фігури святих і ангелів.

Задній план картини зайнятий тонко прописаним пейзажем і також підтримує симетрію образів. Від зображення віє глибоким спокоєм, заглибленістю в самоспоглядання. Вся картина здається залитою золотим відблиском. Незважаючи на те, що кольорова гама одягу святих і Мадонни досить різноманітна, художник зумів досягти дивовижної гармонії в поєднанні соковитих червоних, темних синьо-зеленого і світло-фіолетових тонів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, св. Троянди і св. Катерини – П’єтро Перуджіно.