Наташа на садовій лаві – Михайло Нестеров

Наташа на садовій лаві   Михайло Нестеров

Михайло Нестеров – художник залишив глибокий слід у світовому живописному мистецтві. Він є автором великої кількості картин, але, написана в 1907 році “Наташа на садовій лаві” стоїть осібно у творчості майстра. Назва картини вже говорить про те, що до дівчини, зображеної на полотні, Нестеров відчуває особливі почуття. Це дійсно так, тому що на картині зображена донька художника, Наталія.

Молода дівчина, одягнена в легке синє плаття, сидить на лавці в саду. Поза в пів-обороту, злегка оголив плече – здається, що художник зупинив мить, застав її зненацька. Поза дівчата спокійна, волосся розпущене, вона захоплена читанням книги.

На лаві лежить букет польових квітів, мабуть, зібраний дівчиною. Незважаючи на її юний вік і тонку ніжну натуру, в ній відчувається багато життєвої енергії.

Дуже відповідально підійшов художник до написання цього портрета, він ніби боявся щось недосказати, недопрацювали картину. Тому всі елементи композиції виглядають дуже закінчено, загальне враження від картини “Наташа на садовій лаві” залишає відчуття гармонії образу дівчини і способу навколишньої природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Наташа на садовій лаві – Михайло Нестеров.