Три старця – Михайло Нестеров

Три старця   Михайло Нестеров

Художник Михайло Нестеров ніколи не знаходив розраду в світі своєї сучасності. Лише незаймана природа була невичерпним джерелом його натхнення, яке відбивалося в кожній роботі цього чудового автора. Він вважав, що з її допомогою можна приборкати бурхливий і непокірний норов людської натури, а також очистити свою душу від більшої частини вад.

На картині “Три старця”, яка має ще одну назву “Лисичка” глядач бачить теплий і сонячний день в лісовій гаю. Головні герої полотна – це три старця, одягнені в чернечі шати. Вони сидять на пеньку. Можливо, вони зупинилися відпочити після довгого шляху або ж вирішили приділити час споглядання багатих просторів рідного краю.

Старці розташувалися на галявині, вкритій зеленою соковитою травою. На задньому плані картини тече спокійна чиста річка, яку оточують мальовничі пагорби. Наче серпанком або ніжною пеленою оповиті ці прекрасні дали.

Попереду старців простягається лісова куща. Там ростуть тонкоствольние берези, розлогі ялини і могутні сосни, що йдуть густими кронами під самі небеса. Зі свого зеленого будинку, трохи пригинаючись до землі, виходить лисичка. Вона не боїться людей, тому що знає – вони не принесуть їй шкоди і, можливо, дадуть чого-небудь смачного.

Старі уважно розглядають лісову гостю. Їх особи спокійні і доброзичливі. Схоже, їх забавляє спостереження за цим милим і допитливим божим створінням.

Відвідування Соловецького монастиря зіграло важливу роль у розвитку творчого стилю Нестерова. Його залучила чиста і відокремлена життя ченців, повна доброти і умиротворення.

Живописець порівнював світ, в якому вони перебувають, з красивою дитячою казкою, що сталася наяву. У кожному чагарнику, квітці або хутровому звірка він знаходив найпотаємніші для його серця ідеали.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)