Опівдні. Теплий дощ – Олександр Герасимов

Опівдні. Теплий дощ   Олександр Герасимов

Хтось любить грозу, особливо якщо вона в травні. І готовий присвятити цій темі і вірші, і картини. Так, А. М. Герасимов вирішив порадувати своїх незмінних шанувальників. Як багато емоцій і почуттів народжується у мене, коли дивлюся на картину “Опівдні. Теплий дощ”! Що зображено на ній? Як це все допомагає відчути себе на місці великого художника?

Дощ завжди будив у душі творчої людини ніжність і бажання увічнити свої ідеали. Глядачі при цьому не залишаються байдужими, вони роблять свій величезний внесок у кожен твір. Адже їм належить оцінити кожне творіння рук і фантазії художника. І роблять це вони, висловлюючи щиро свою думку. Таким чином, вони стають співучасниками і співтворцями. Ось яку величезну роль відвів я собі. Тому можу сміливо висловлюватися і мріяти.

Що я бачу на картині “Опівдні. Теплий дощ”? Вікно, яке ділить образно все на дві частини. За вікном невеликий садок з берізкою і кущами бузку. Напевно, саме з цих кущів були зірвані квіти, що стоять на підвіконні. Невисока огорожа дозволяє подивитися вдалину і побачити ніжно зелений луг і грозові хмари на дощовому небі. Легкий вітер розвиває кучеряве гілки берези і несе на вікно, підвіконня краплі сміливого дощу. Ажурні фіранки тільки прикрашає грізне небо, роблячи його не таким лякаюче страхітливим, як воно хоче здаватися. Прогрітий денним світлом повітря встигає нагріти дрібні краплі, тому дощик іде приємний, теплий. Ніжні тони картини Герасимова А. М. показують, що день ще не перевалив за середину, і є ще надія вийти після дощику погуляти, побігати по мокрій траві, сходити на ставок.

Картина жива, дихаюча. І навіть здається, що і змінюється. Мокрий підвіконня відображає небо з його ліловими тонами і мовить тепло. Дзвінкі краплі, які стукають у вікно, чути навіть через роки. Нудотний аромат бузку, який з-за дощу став у тисячі разів сильніше, відчуємо від одного погляду на букет. Шурхіт фіранок, теплий ніжний вітерець, все здається реальним. Мені теж захотілося всю цю картину зафіксувати. Але тільки Герасимов А. М. зміг розворушити політ уяви і оживити мою фантазію!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Опівдні. Теплий дощ – Олександр Герасимов.