Церква Покрови на Нерлі – Сергій Герасимов

Церква Покрови на Нерлі   Сергій Герасимов

Доктор мистецтвознавства Сергій Васильович Герасимов ще й відомий народний художник і живописець. Всю свою любов до природи, а саме до пейзажів рідних місць він показував у своїх картинах. “Церква Покрова на Нерлі” відноситься саме до таких творів. Побудована сама церква за часів Андрія Боголюбського. У легенді говориться, що князь дуже сумував після смерті улюбленого сина, який загинув, б’ючись в бою, і в пам’ять про нього звів церкву. Вона побудована на березі річки Нерлі і просто захоплює всіх своєю красою. Не залишився байдужим до такої краси і Сергій Герасимов.

На своєму полотні “Церква Покрова на Нерлі” автор виділив церкви найпочесніше місце в центрі полотна, серед гарної природи. Вся картина просто сяє яскравістю кольорів. Вони всі настільки насичені, що, здається, бут-то всю картину обсипали блискітками. Траву автор намалював яскраво-зеленою з переливами жовтих квітів. Вода в річці синя-синя, просто притягує своєю чистотою. Небо блакитне і вкрите білими пухнастими хмарами. Вони зовсім не затьмарюють яскравий день, а навпаки, надають деяку таємничість і загадковість.

Сама церква чистого, світлого, білого кольору, тільки дах і куполи відливають золотом. Ще автор зобразив молоду маму з дитиною на березі. Дівчинка гралася і збирала квіти, а мама просто була поруч. Ця деталь наповнює всю картину добротою і теплом. Символізує поєднання дива і реальності у святому місці.

Спокій і умиротворення виходить від полотна Сергія Герасимова про церкву Покрови на річці Нерль. Велична церква гордо стоїть на пагорбі і охороняє душений спокій парафіян. Почуття спокою і захисту відчувають усі, хто дивиться на цю чудову церкву Покрови на полотні Сергія Герасимова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Церква Покрови на Нерлі – Сергій Герасимов.