Полуниця і білий глечик – Ілля Машков

Полуниця і білий глечик   Ілля Машков

Я дуже люблю картини, на яких зображено натюрморт чи пейзаж. Вони такі яскраві, барвисті, насичені. Кожна промальована деталь в них, гра світла і тіні допомагають максимально розкрити задуманий образ. Коли я побачив картину “Полуниця і білий глечик” я була просто вражена, як можна так точно передати всю колірну палітру, весь річний колорит.

Для своєї роботи художник вибрав нейтральний фон, щоб нічого не відволікало нас від намальованих ягід. На цій картині Машков намалював не тільки полуницю, але і чорну, білу смородину та малину. Вона показана як у вигляді чагарника, який стоїть в банці з водою, так і окремо в глибокій тарілці з облямівкою. Картина показує, які багатства нам приносять літні місяці. Полуниця зображена як з гілочками, так і без них, що лежить окремо на столі, і в срібному посуді. Ягоди полуниці величезні і, напевно, дуже смачні.

З правої сторони картини стоїть білий пузатий глечик. Він зображений порожнім. Думаю, що автор намалював його для контрасту, щоб яскраві, гарні ягоди виглядали ще більш апетитно. Від картини буквально віє пахощами цих плодів. Так і хочеться взяти і спробувати одну з цих ягід, зануритися у літню свіжість. Тим більше, що вона була зовсім нещодавно, і ми ще не встигли її забути.

Художник з великою любов’ю промальовує кожну деталь, кожен вигин на полуниці. Зліва лежать дві самі великі, стиглі ягоди. На їх тлі, що лежить поруч малина трохи втрачається. Хочу відзначити, що немає жодної ягідки, яка була б намальована недбало. На мій погляд, картина вийшла по-домашньому простий, але, в той же час, геніальною. Саме дивлячись на такі твори, ми починаємо замислюватися про простих радощах життя, які в повсякденній суєті встигаємо забути. Художник надав ще одну можливість помилуватися літніми дарами природи, які наповнені сонячним теплом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)