Прибуття Марії Медичі в Марсель – Пітер Рубенс

Прибуття Марії Медичі в Марсель   Пітер Рубенс

У 1622 році Рубенс отримав замовлення Марії Медичі про написання цілого циклу картин, які складаються з 21 полотна і відображає основні віхи її життя. Одне з найбільш яскравих полотен циклу – “Прибуття Марії Медичі в Марсель”. В основі сюжету той пам’ятний день, коли нога майбутньої королеви вперше ступила на французький берег.

Не можна сказати, що цей факт був оточений певним ореолом слави і пишних урочистостей, хоча Марія прибула на прекрасному блискучому кораблі, що супроводжується трьома флотилиями і привезла з собою сім тисяч італійців, яким судилося з цього моменту жити у Франції, однак, живописець зміг перетворити її прибуття в справжню феєрію, пишне священнодійство.

Сама героїня оточена такою кількістю яскравих персонажів, що на їх тлі її і не відразу розгледиш. В першу чергу, око зупиняється на оголених наядах-сирен, розташованих внизу картини. Поруч з ними ми бачимо Нептуна і Тритона. Над головою нової королеви сурмить про прибуття ширяє в небі Слава. Сходить з корабля Марію зустрічають, розкинувши руки, два персонажі, що уособлюють всю Францію і Марсель зокрема.

Весь цикл Рубенса про Марії Медичі мав велике політичне значення – королева тільки-тільки повернулася з вигнання, помирившись, нарешті, зі своїм сином, королем Людовіком XIII, і картини повинні були допомогти зміцнити положення і відновити її репутацію при дворі. Створюючи образ королеви, Рубенсу вдалося підняти його, надати царське велич і вагомо перетворити буденну долю Марії Медичі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Прибуття Марії Медичі в Марсель – Пітер Рубенс.