Самсон і Даліла – Гюстав Моро

Самсон і Даліла   Гюстав Моро

Гюстав Моро був вихований на класичній західній традиції, але великий вплив на художника зробило його знайомство з екзотичною культурою далеких країн, різних часів і народів.

Зібрані ним фотографії, власні замальовки та ескізи говорять про широкому діапазоні його інтересів. Він з жадібністю дізнавався про все: про замок Альгамбра в Іспанії та капищах ацтеків у Мексиці, про танці африканських готтентотів і заклинателях змій з Каїра. Але найбільше вабив художника Схід. Завдяки двом великим виставок мистецтва народів Азії, що проходили в Парижі в 1867 і 1873-74 роках, Моро зміг познайомитися з японською гравюрою, перської мініатюрою, скульптурою та архітектурою Індії.

Захоплення Моро відбилося в його роботах – наприклад, в прекрасною акварелі “Пері” безумовно навіяної виставленими в Луврі мініатюрами епохи Моголів, а також у фантазіях художника на “екзотичні теми”, які призвели до появи картини “Самсон і Долила” 1881-82 . Ще одним підтвердженням його багатої фантазії можуть служити плаття і поза Сафо 1871-72 , які нагадують про гравюрах японського художника Кунисади – його альбом Моро набув саме в ті роки в антикварній лавці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)