Святі Ієронім і Іоанн Хреститель – Томмазо ді Джованні Мазаччо

Святі Ієронім і Іоанн Хреститель   Томмазо ді Джованні Мазаччо

Одна з останніх робіт художника – бічна стулка триптиха, що зображає Святих Ієроніма та Іоанна Хрестителя. Вона була написана незадовго до смерті Мазаччо в Римі в 1428 році. Робіт Мазаччо чужий декоративний стиль, настільки поширений з живопису початку XV століття. У них, як і в творах його попередника Джотто, все підпорядковано перспективного побудови простору і використанню світлотіні.

Після ранньої смерті живописця інша частина роботи, що виконувалася за замовленням папи Мартина V для церкви Санта-Марія Маджоре в Римі, була довершена Мазолино. На цій дошці зображені суворі, монументально виконані фігури святих, одягнених у все червоне. Ієронім тримає розкриту книгу і макет базиліки, ж його ніг лежить лев.

Іоанн Хреститель зображений у своєму звичайному вигляді: він бос і тримає в руках хрест. Обидві фігури вражають анатомічною точністю зображення і майже скульптурним відчуттям обсягу. Можна без перебільшення сказати, що роботи Мазаччо – це справжні перлини колекції Лондонської Національної галереї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святі Ієронім і Іоанн Хреститель – Томмазо ді Джованні Мазаччо.