Сюрреалістична композиція – Сальвадор Далі

Сюрреалістична композиція   Сальвадор Далі

В нескінченне синє небо лине, подібно дощатому причалу або на палубі авіаносця, расчерченная на смуги дорога. За нею, строго по нанесеним пунктиром напрямних, рухаються вперед і вгору білі аморфні тіла м’яких обрисів. Досягнувши певного рубежу, вони злітають вгору, стаючи ще більш безформними, подібно краплях води в невагомості.

На цьому дивному шляхи їх супроводжують букви і цифри, які спочатку теж шикуються строго по ранжиру, але разом з невагомістю знаходять свободу переміщення. Від горизонталі до вертикалі, від порядку до хаосу, від регламенту до свободи, – такий вектор руху в цій картині. Крім білих краплеподібних тіл, на полотні присутні дві людські фігури.

В небесах ширяє чоловічий торс з руслами кровоносної системи, промальованими на шкірі. В самій нижній частині “палуби” лежить умовно жіноче тіло. Воно здається изломанним і неживим. Прямокутний фрагмент дороги, по якій рухаються білі краплі, теж покреслений прожилками кровоносної системи: червоними, синіми, жовтими. У верхній частині картини в небесах можна розгледіти невеликий сірий брусок. Дали кілька разів перейменували цю картину.

У первісному варіанті вона називалася “Сюрреалістична композиція”, пізніше автор дав їй назву “Пліт першокурсниці”, потім перейменував в “М’ясо святкової курки”; зараз вона знаходиться у Театрі-музеї Сальвадора Далі в Фігерасі і носить назву “Инаугуральная гусяча шкіра”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Сюрреалістична композиція – Сальвадор Далі.