Водоспад у лісі – Якоб ван Рейсдал

Водоспад у лісі   Якоб ван Рейсдал

Картина голландського живописця Якоба ван Рейсдала “Водоспад у лісі”. Розмір картини 69 x 53 см, полотно, олія. Майстерність властиве навіть найбільш раннім картинам Рейсдала. Більше десятка картин, написаних художником з 1646 по 1648 рік, вражають відмінним смаком, оригінальністю манери і незвичайною в такому юному віці глибиною думки.

Також чудові картини, написані під час і після подорожей на початку 50-х років з дубовим лісам і гаями Німеччини, а також написані в подальшому полотна з водоспадами Норвегії. Безсумнівне обдарування молодого Рейсдала позначилося в тому, що ні одна з його ранніх картин була нічим не гірше робіт його дядька Саломона ван Рейсдала, який вважався в ті роки одним з провідних голладских майстрів пейзажу.

Вершина творчості Саломона ван Рейсдала припала на особливий період часу в історії голландської пейзажного живопису 17 століття, коли живописці в першу чергу прагнули відобразити всі відтінки і миттєві стану повітряного середовища.

Рейсдал-старший писав спокійні річкові сцени, віддаючи перевагу темним і приглушеним коричневим, жовтим і зеленим тонам. Якоб Рейсдал належав до класичної пейзажній школі і любив зображати здебільшого яскраве сонячне світло, все багатство і гру фарб природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Водоспад у лісі – Якоб ван Рейсдал.