Храм любові – Едвард Берн-Джонс

Храм любові   Едвард Берн Джонс

Вільям Морріс, який познайомився з Берн-Джонс під час навчання в Оксфордському університеті, був плідним автором, публікувати розповіді, політичні статті, поеми. На створення цієї незакінченої картини художника надихнула поема Морріса “Кохання досить”, яку той почав у 1871 році.

Основну частину поеми становить розігрується перед молодятами п’єса про короля, що шукає кохану. Морріс, описуючи головного героя, говорив, що це король, якого ніщо не радує, крім Любові; він залишив усе, щоб шукати Кохання, і, знайшовши її, зрозумів, що Кохання йому досить, хоча більше нічого у нього не було. Берн-Джонс повинен був створити гравюри для фронтисписа книги, але не зумів закінчити роботу вчасно, і поема вийшла без художнього оформлення. Так чи інакше, безсумнівно, захоплений алегорією Морріса, Берн-Джонс вирішив написати великий полотно.

Він не став ілюструвати який-небудь конкретний епізод, а замість цього уявив сцену в Домі Любові. Легендарний король Фарамрнд зображений під час коронації; його кохана Азалаис стоїть поруч з ним. На барельєфах, що прикрашають круглі стіни, – нещасливі коханці, вже з’являлися на картинах і акварелях Берн-Джонса – Бенкетам і Тисба, Филида і Демофонт, Орфей і Еврідіка.

Художник, певно, вирішив, що у нього є щось спільне з цими трагічними персонажами, оскільки за кілька років до створення “Храму Любові” він порвав зі своєю коханкою – моделлю Марією Замбако. В 1869 році, коли виникли чутки про їх зв’язок, Россетті сказав Форду Мэдоксу Брауну, що справи “бідного старовини Неда” зовсім кепські. Навіть коли Берн-Джонс повернувся до своєї багатостраждальної дружині, Джорджиане, наслідки подружньої невірності ще багато років давали себе знати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)