Автопортрет (1500 рік)- Альбрехт Дюрер

Автопортрет (1500 рік)  Альбрехт Дюрер

Таємниця класичного ідеалу людської фігури не дає Дюреру спокою. Роботі над оволодінням нею він присвятив багато років, згодом підвівши підсумки у відомих трьох “Книги про пропорції”, над складанням яких він працював починаючи з 1515 року більше десяти років.

Першим образним втіленням цих шукань служить прославлений автопортрет 1500 року, одне із самих значних творів художника, що знаменує його повну творчу зрілість. З цього портрета зникають всі елементи наївною повествователъности; він не містить ніяких атрибутів, деталей обстановки, нічого побічної, відволікаючого увагу глядача від образу людини. У нейтральному фоні чітко вимальовується підпорядкована формі трикутника повернена прямо в фас людська напівпостать.

В основу зображення покладено прагнення до узагальненості образу, впорядкованості, зовнішньої і внутрішньої врівноваженості; індивідуальний вигляд підпорядкований заздалегідь обдуманому ідеальному уявленню.

Однак найбільша творча чесність Дюрера і ніколи не зраджує йому щирість змушують його внести і в цей спосіб відтінок неспокою і тривоги. Легка складка між брів, зосередженість і підкреслена серйозність вирази надають особі наліт ледь відчутною смутку. Неспокійні повні динаміки дрібно кучеряві пасма волосся, що обрамляють обличчя; тонкі виразні пальці рук ніби нервово рухаються, перебираючи хутро коміра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет (1500 рік)- Альбрехт Дюрер.