Езоп – Дієго Веласкес

Езоп   Дієго Веласкес

Картина іспанського художника Дієго Веласкеса “Езоп”. Розмір картини 180 x 94 см, полотно, олія. Ця картина живописця Веласкеса імовірно входила в цикл картин, призначених для королівського мисливського замку Торре де ла Параду поблизу Мадрида.

Езоп, давньогрецький байкар, який вважається творцем байки. За переказами, Езоп жив близько середини VI століття до нашої ери. Легенди малюють Езопа народним мудрецем, юродивим і кульгавим рабом самосца Иадмона, безвинно скинутих зі скелі в Дельфах. Йому приписувалися сюжети майже всіх відомих в античності байок, оброблялися багатьма байкарями – від античних Федра і Бабрия до Жана де Лафонтена та Івана Крилова.

Власне, під Езопівській байкою мається на увазі байка, в якій дійовими особами виступають тварини та інші безсловесні істоти і предмети, що представляють людей, їх характери і вчинки. Звід Эзопових байок вперше зібрав і представив в прозі Димитрій Фалерский в кінці IV століття. До нас із сивої давнини дійшли лише вільні поетичні переробки Бабрия на грецькому, Федра і Авиена – латинською мовою; сухі прозові перекази притчею Езопа, які заголовки в багатьох старовинних рукописах як “Эзопови байки”, були в основному складені в середньовіччі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Езоп – Дієго Веласкес.