І ми несемо світло – Микола Реріх

І ми несемо світло   Микола Реріх

Картина “І ми несемо світло”. Тут зображена процесія ченців, що виходять з храму в сутінки. В їх долонях тремтять крихітні вогники. Це полум’я є символом світла духовного, що несуть у світ християнські подвижники. Їх немов благословляють Богоматір з Немовлям на надбрамної фресці, укладеної у великому кіоті. Це від народження Ісуса Христа “…світло прийшов у світ” . Це їм запалений світильник любові до ближнього.

Реріх не ділив християнських світлоносців на православних і католиків: святі для нього общечеловечни. У картині простір фізична наповнюється духовним простором, фізичний світ – духовним світлом. Художник переконує нас у тому, що скрізь у світі існує велика реальність, що включає в себе єдність матеріального і ідеального, фізичного і духовного.

Під час вечірньої церковної служби, у Великий страсний четвер перед Великоднем, читаються 12 Євангелій про страждання Христа. Люди слухають ці читання з запаленими свічками, які після служби не тушкують, а несуть додому і вдома запалюють лампади від цього вогню.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)