Композиція VIII – Василь Кандінський

Композиція VIII   Василь Кандінський

“Композиція VIII” була створена так званий “холодний період”, полотна якого були відзначені строгістю, науковою логікою і містили раціональний початок. У цій картині художник йшов від кольору форми, вона створює композицію і є головним дійовою особою.

Кандинський вважав цю картину однією з найголовніших в своїй творчості – точним вираженням своєї теорії про емоційні властивості кольори, лінії, форми. У період завершення роботи над нею він викладав в Баухаузі і працював над книгою “Точка і лінія на площині”.

Глядач був абсолютно шокований переходом від апокаліптичних емоцій Сьомий композиції до геометричного ритму Восьмий. Написана десятьма роками пізніше, в 1923-го, вона являє собою логічне розвиток творчого генія митця і, звичайно, певною мірою відображає вплив супрематизму та конструктивізму, впитанного Кандинським в Росії і в Баухаусе.

Картина відрізняється дивовижним мажорним тоном, її життєстверджуючі кольори і стрункі форми, що утворюють фігури, не розчиняються в просторі, фарби передають і веселку, й дерева, і весняно цвітіння. Абстрактний живопис Кандинського передає не тільки настрій автора, але і стан природи, яке його викликало.

“Композиція VIII” була однією з перших картин, придбаних колекціонером Соломоном Гуггенхеймом. У 1930 році він відвідав Баухауз, де відразу ж купив декілька робіт художника. Це стало початком великої колекції, яка тепер виставлено в музеї Гуггенхейма в Нью Йорку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Композиція VIII – Василь Кандінський.