Марія з немовлям на троні – Карло Крівеллі

Марія з немовлям на троні   Карло Крівеллі

Марія з немовлям на троні [1476] Будапешт, Музей образотворчих мистецтв, інв. № 75. Тополя, темпера, 106,5 х 55,3 див. Придбана з колекції Естерхазі в 1870 році. Виставлялася в 1968 році на виставці “Венеціанська живопис XV – XVIII століть” у будапештському Музеї образотворчих мистецтв. Цей надзвичайно талановитий і абсолютно незвичайний майстер тільки дуже короткий час міг працювати у своєму рідному місті, у Венеції. Він виявився замішаним у якомусь злочині і до 1465 року покинув республіку.

Обставини злочину досі залишилися невідомими. Майже з повною впевненістю можна сказати, що у цьому місті він не написав жодного зі своїх творів. Він підписував свої картини, підкреслюючи своє венеціанське походження, і цей факт говорить про те, що створені вони були не в Венеції. Починаючи з 1471 року, за винятком короткого часу, він до кінця свого життя працював у Асколі Пічено.

У свій час у церквах цього міста стояло багато вівтарів, належали пензлю Крівеллі. Ця картина була центральною частиною вівтаря, який був зроблений в 1476 році або трохи раніше для церкви Сан-Доменіко. Чотири бічні картини цього вівтаря знаходяться в даний час в Лондонській Національній галереї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)