Меркурій і Аргус – Пітер Рубенс

Меркурій і Аргус   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Меркурій і Аргус”. Розмір картини 179 x 297 см, полотно, олія. Інший варіант картини “Меркурій і Аргус”, виконаний на дошці, зберігається в дрезденській картинній галереї. Велетень Аргус, прозваний Паноптес, тобто всевидющий, у давньогрецькій міфології, син Агенора або Інаха.

За переказами, многоглазий велетень поборов жахливого бика, опустошавшего Аркадію. Аргус задушив також змію Эхидну, дочка Землі і Тартара. Ревнива Гера витребувала у Зевса собі в дар його коханку Іо, перетворену на корову, і приставила до неї вартовим Аргуса. Аргус прив’язав корову Іо до оливі в гаю Мікен, а сам задрімав. З волі Зевса Меркурій вбив Аргуса.

А Іо, гноблена насланним Герой оводом, пустилася у важкі мандри. Вважається, що Меркурій вбив многоглазого велетня Аргуса ударом каменя або відповідно до інших переказів, приспавши його грою на флейті, відрубав йому голову. Гера перетворила Аргуса після смерті у павича або, за іншою версією, прикрасила його очима хвіст павича. Міф про Аргусі і Меркурії часто зображувався на вазах та на помпейской стінного живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)