Місячна ніч – Станіслав Жуковський

Місячна ніч   Станіслав Жуковський

На своїй картині “Місячна ніч” С. Ю. Жуковський зображує зимовий пейзаж. У центрі картини підноситься багатий поміщицький будинок. Він здається сірим і непривітним. Його вікна відсвічують яскравий світло місяця. Всюди стоять снігові замети по коліно. Сніг, що лежить на даху будинки, вдало поєднується з дерев’яною конструкцією всієї будівлі.

З-за такої кількості снігу навіть не видно сходинок, які ведуть до дому, не кажучи вже про тих, які розташовані безпосередньо перед масивними дверима на ганку. Навіть на карнизах під вікнами білими смужками лежить недавно випав сніг. Світло місяця особливо яскравий в морозні ночі. Зараз саме така ніч. Тому, місяць вільно освітлює все навколо, і завдяки їй чітко видно кожну деталь навколо будинку.

То тут, То там в снігу видніються нечіткі сліди, залишені напередодні мешканцями цього будинку, які тепер занесло снігом. На стіни будинку зловісно відображаються тіні, що падають від голих дерев і чагарників. Біля сходинок, що ведуть до будинку, подекуди з боку проглядаються чорні камені, схожі на маленькі скелі. Вони дуже вдало контрастують з білим фоном снігу. Крізь тоненькі гілочки дерев добре видно темно-синє зоряне небо. Зірки, немов маленькі ліхтарики, які допомагають місяці висвітлювати всі навколо.

В цілому картина автора вийшла трохи зловісної і лякаючою. Мазки на полотні дуже точні і чітко промальована кожна деталь в картині. У творі немає якихось недоказаних або недораскритих нюансів, все дуже прозоро і зрозуміло.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Місячна ніч – Станіслав Жуковський.