Олена Фоурмент у весільному вбранні – Пітер Рубенс

Олена Фоурмент у весільному вбранні   Пітер Рубенс

“Олена Фоурмент у весільному вбранні” була написана незабаром після другого одруження Рубенса. На відміну від “Жимолостной альтанки”, де Рубенс зобразив себе разом з Ізабеллою Брант, на цій картині присутній тільки його друга дружина. Цей портрет не пофарбований ще тими багатьма рисами інтимності і душевної близькості, які властиві будуть майбутнім портретів Олени Фоурмент і які були притаманні багатьом роботам Рубенса.

Він захоплюється Оленою Фоурмент у весільному вбранні, але ніби між ними, що було цілком природним, зважаючи на велику різницю років, ще не настало того духовного зближення і взаєморозуміння, яке з перших днів було властиво в молоді роки йому і Ізабеллі Брант. Олена Фоурмент в урочистій позі сидить у кріслі. За нею написана балюстрада з потужними колонами, клубящееся хмарами синє небо, а фоном фігурі служить важка бордова портьєра в заломах і вигинах складок.

Сама Олена Фоурмент представлена у святковій сукні з широким мереживним коміром, на фоні якого виділяється золотом волосся і вколотим в зачіску квіткою блакитнооке і квітуче обличчя молодої дружини Рубенса. Другий шлюб Рубенса був не менш щасливим, ніж перший. Олена Фоурмент стала не тільки господинею в його будинку, супутницею останнього десятиліття його життя, але і справжньої натхненницею, бажаною музою його мистецтва.

Рубенс обожнював і пристрасно любив свою дружину. Його обожнювання чарами кисті перетворювало Олену Фоурмент в античну чи біблійну богиню, і такою вона постала на картинах Рубенса перед нами через століття, не втративши своєї величі і краси. Її вигляд, її обличчя, її фігура, пишні форми її тіла, перламутровий колір її шкіри ми побачимо в багатьох картинах. Рубенс не раз писав себе разом з Оленою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Олена Фоурмент у весільному вбранні – Пітер Рубенс.