Портрет Філіпа Рубенса – Пітер Рубенс

Портрет Філіпа Рубенса   Пітер Рубенс

….Брат Пауля Рубенса – Філіп став улюбленцем великого гуманіста Юстуса Липсиуса і поступово набував репутацію вченого-класика. Пітер Пауль, ймовірно, підтримував постійний зв’язок з ним, завжди шукав у нього поради і допомоги. Він звертав особливу увагу на латинську мову і не втрачав інтересу до світу античності. Неминуче все частіше спрямовував свій погляд до Італії, до Риму, цього прекрасного Вічному місту, який, немов магніт, притягував до себе художників і вчених.

В особі Філіпа Рубенс отримав справжнього експерта з історії античного Риму. Його інтереси простиралися від античних гем до сучасної архітектури, від старанного копіювання на папері класичних статуй до моментальних начерків сценок з повсякденного життя, від складного оздоблення інтер’єру римських палаців до пасторального ландшафту, що оточує Рим, та романтичних руїн на Палатинському пагорбі.

Він зумів розвинути у себе чудову зорову пам’ять, і завдяки суворій дисципліні і тренувань йому вдалося досягти такої швидкості, такої твердості руки при створенні малюнків і начерків, що, по суті, в цьому йому не було рівного серед художників. В березні 1611 року у Пітера Пауля народилася дочка, яку назвали Клара Серена. Хрещеним батьком дівчинки був брат Пітера Пауля – Філіп, раптова смерть якого в серпні того ж року завдала Рубенсу страшний удар. Через п’ятнадцять днів після його смерті вдова брата народила сина. Ця дитина, якого назвали теж Філіпом, був вихований Пітером і Ізабеллою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)