Пісня часу – Ян Тороп

Пісня часу   Ян Тороп

До кінця 1880-х років колорит картин Торопа стає більш темним, що відображає захоплення художників-символістів зображеннями темних сторін людського існування, заперечення ними матеріалізму і поляризацію понять добра і зла. Погляди символістів простежуються в картині Торопа Пісні часів.

Ця горизонтальна композиція нагадує фриз. Було висловлено припущення, що фігури з довгими локонами волосся запозичені Торопом з культури рідного йому острова Яви, однак вони нагадують і про інших джерелах, які впливали на еклектичну суміш, яка сформувала стиль модерн.

Те, що в якості основи для своєї роботи Тороп використовував дерево, підтверджує його вірність традиціям індонезійської культури. В Індонезії часто використовували цей матеріал для скульптури. У картині також відчувається вплив стилю Маргарет Макдональд Макінтош.

Маргарет не була пов’язана з символізмом, однак її робота в Глазго і належність до так званої “школі привидів” відзначена тим же інтересом до всього неприємного, який відрізняв символістів. Про це свідчить її Панель з кованого металу – частина камінного екрану, який Маргарет виготовила для виставки віденського Сецесіону 1900 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)