Усікновення голови Івана Хрестителя Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Усікновення голови Івана Хрестителя Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Ця робота, безумовно, є найбільшою роботою Караваджо пізнього періоду. В той же час виглядає і самої тривожною. Зображення сповнене силою, на ньому ми бачимо все той же темний фон, знайомий нам по іншим роботам художника, так само як і тема насильства. Як завжди, ми не бачимо ніяких позитивних моментів в ситуації на картині. Зло знову залишається безкарним.

Фігури зображені в натуральну величину, щоб створити відчуття реальності того, що відбувається, задати необхідний драматичний ефект. Як вже зазначалося, страта Івана Хрестителя – темна картина. Це, звичайно, шедевр пізнього періоду творчості Караваджо.

Усікновення голови Івана Хрестителя зображує святого Іоанна, його ката, солдата, Соломію з золотим блюдом і стару жінку. Інтерпретація наявності останньої відрізняється серед істориків мистецтв. Одні вважають, що це Іродіада, інші припускають, що це просто спостерігач, який уособлює глядача, тим самим порушуючи “четверту стіну.

У правому куті картини зображені двоє ув’язнених, які роблять все можливе, щоб побачити, що відбувається на вулиці. Атмосфера дії настільки жахлива, що людей подібного роду тягне хоча б поглянути на цю подію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Усікновення голови Івана Хрестителя Мікеланджело Мерізі да Караваджо.