Вид Солсбері – Джон Констебл

Вид Солсбері   Джон Констебл

Англійський живописець Джон Констебл – один з найбільших пейзажистів XIX ст. Він народився в Іст-берг-Холі в сім’ї мірошника, перші уроки малярства отримав у місцевого художника, пізніше навчався в Лондоні Королівської Академії мистецтв, однак як пейзажист склався самостійно.

Роботи художника вперше були оцінені по достоїнству на Салоні 1824 року в Парижі. Творчі відкриття Констебла, особливо в області пленеру, не отримали визнання на батьківщині художника, але зробили істотний вплив на європейське мистецтво і формування барбізонської школи.

Констебл першим відмовився від умовностей, прийнятих в пейзажної живопису XVIII ст. і першим серед європейців став писати повністю пейзажі з натури. В його картинах, виконаних сміливим, енергійним мазком, відтворювалися природність природи, динаміка квітів, мінливість світло-повітряного середовища.

Картина “Вид Солсбері” написана в той період, коли були створені художником найвідоміші його твори. Ряд робіт Констебл присвятив Солсбері: сюди він приїжджав, щоб відвідати хворого одного архідиякона, якому належить цікавий афоризм: “У живопису ні одна хороша річ не може бути зроблена двічі”. Інші відомі твори: “Брайтонський пляж і вугільники”. 1824. Музей Вікторії і Альберта, Лондон; “Підвода для сіна”. 1821. Національна галерея, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Вид Солсбері – Джон Констебл.