Жіночий портрет – Франс Халс

Жіночий портрет   Франс Халс

Замовні портрети Хальс майже завжди писав у своїй майстерні, причому прагнув саджати замовника так, щоб він був освітлений ліворуч. У той час серед голландських художників були в моді приглушені світлові ефекти, але Хальс не відчував до них симпатії. В першу чергу, він намагався сконцентруватися на обличчі і характер моделі, а вже потім думав про гру світла на її плаття. У майстерні Хальса було дуже мало реквізиту.

Принаймні, ніяких додаткових “красивих” предметів на його картинах ми не зустрічаємо. Про те, що на “Портреті чоловіка з бородою” зображений учений, художник розповів глядачеві за допомогою лише однієї додаткової деталі – книги. Для того щоб підкреслити високе суспільне становище замовниці, йому вистачало рукавичок або віяла. – такий “Жіночий портрет” . Хальс ніколи не доручав своїм учням “дописати” залишилися порожніми місця на готовому полотні.

Якщо в деяких випадках виникала необхідність написати на задньому плані пейзаж, Хальс завжди звертався до знайомого художника-пейзажиста Пітеру Молейну. На довершення до всіх “дивацтв” він майже ніколи не підписував свої роботи – вважаючи, ймовірно, що його неповторна манера з успіхом замінює підпис.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жіночий портрет – Франс Халс.