Гірський пейзаж – Костянтин Богаєвський

Гірський пейзаж   Костянтин Богаєвський

Картина “Гірський пейзаж” відноситься до числа полотен художника, зазначених зрілою майстерністю. Вона являє збірний образ природи східного Криму. Скелі Коктебеля, розкішні дерева Старого Криму, гірські річки Судака – все це сконцентровано в єдиний величний ландшафт. Через спокійний, не захаращений деталями передній план погляд проникає до середньої частини картини, яка несе основну сюжетну навантаження. Тут зображені схили гір, дерева у водойми, струмінь водоспаду між каменів. А за ними видніються верхівки далеких гір і небо, вкрите хмарами. В роботі художник використовує світлотіньові плани, але вони не так чітко виражені, як у його пейзажах початку 1930-х років.

Богаєвський вимагає дуже тонкого колірного переходу від одного плану до іншого і тим самим досягає враження повноти і єдності реального вигляду. У картині все відповідає натурі списано з неї, але в той же час тактовно узагальнено, приведено до колірного побудови, де домінуючим є властивий живописних полотен Богаєвського цього часу охристофиолетовий тон. Узагальнення природного кольорів у картині, виділення в ній особливо характерних для східного Криму оливкових, коричневих, зелених, фіолетових і синіх тонів призводять до створення задуманого автором, суворо систематизованого пейзажного образу.

Художник дає енергійний колірний акцент в первоплановом дереві, написаному темної умброю з градацією синіх і охристих відтінків. Все інше-гори, рослини, небо з хмарами, грунт-він пише тими ж фарбами, але в більш світлих, приглушених тонах. Барвистий шар тонкий, покладений легко і вільно впевненою рукою маляра, який прийшов до подібній манері листи складним шляхом пошуку, відбору, вивчення. Тіні в картині прописані рідко, коричневими фарбами з синіми рефлексами від неба, зелень дерев введені блакитні відтінки, а в коричнево-охристую землю-фіолетові. При цьому в кожному окремому предметі передана його матеріальність.

Весь живописно-образний лад картини “Гірський пейзаж” підпорядкований єдиній меті-створення героїчного образу природи. У строгому композиційному рівновазі контурних ліній і колірних обсягів, емоційності колориту пейзажу відчувається величавість кримської природи, її героїчний епос.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Гірський пейзаж – Костянтин Богаєвський.