Феодосія – Костянтин Богаєвський

Феодосія   Костянтин Богаєвський

Невисокі феодосійські пагорби, генуезькі стіни зі сторожовими вежами, затока, силует Лисої гори, низенькі будиночки-все це, плавно чергуючись, розташувалося на довгому полотні, воспроизводящем панораму старовинного міста і його ОКРестностеи, Пейзажу була притаманна повествовательность, так як Богаевскии прагнув зберегти в ньому достовірність планування та вигляду Феодосії. Але автор використовував при цьому виражальні можливості зображувальних засобів не просто на писання натурного виду, а на створення картини, що володіє своєрідною оригінальністю. Її композиції властива, наприклад, внутрішня динаміка: застилость архітектурних форм оживляє рух розкиданих у небі хмар і ритмічне чергування житлових будівель, жовтих невисоких пагорбів і гір. У одноманітність приземкуватих кам’яних будиночків вривається генуезька цитадель, гордо височіє над містом. Всю композицію пейзажу “Феодосія” об’єднує світлотінь.

Передній план написаний щільним мазком фарби, темним кольором з переважанням умбри і сієни. За ним відкривається середній, освітлений, з житловими будинками і кріпосними стінами пофарбований у приємний світло-вохристий колір. Генуезька фортеця, яка виконує роль смислового та композиційного центра картини дана тут більш темним, контрастною плямою на світлому фоні гір і підпорядковує собі по тону градацію всіх колірних елементів полотна.

Третій план, з Лисою горою, пагорбами і морською затокою, написаний в більш полегшений кольорі з введенням в основний теплий коричнево-охристий тон блакитного і сірого відтінків Основний колір вохристій землі гармонійно вписується в разноосвещенние плани картини.

Але в деяких місцях червоні черепичні дахи, білі стіни будинків, сині тіні, що падають від окремих предметів, вириваються із загального світлотіньового поля досягаючи сили колірного плями, що свідчить про застосування художником в роботі двох прийомів – світлотіньового побудови пейзажу йде від С. Щедріна, і мальовничого принципу колірних відносин, що є ознакою пленерного живопису, притаманної мистецтву ряду російських художників кінця XIX-початку XX століття. Домінує, однак, у цьому творі світлотінь. Їй підпорядкована передача простору, і в цілому картина вирішується вокалі близьких оливково-брунатних тонів, що надає її кольоровій гамі деяку умовну стриманість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)