Розп’яття Святого Петра – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Розпяття Святого Петра   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Караваджо Вважається одним з кращих майстрів в історії, крім цього є найвідомішим представником стилю бароко, витіснив Маньєризм і провела революцію в релігійному живопису Риму, а потім і Неаполя. Незважаючи на те, що художник був огидним людиною, якого уникали багато сучасники, він стоїть у ряду найбільш впливових італійських барокових живописців 17-го століття.

Першими великими роботами Мікеланджело стали релігійні картини для церкви Сан-Луїджі, які майстру доручили створити в 1599 році. У 1601 році, для церкви Санта-Марія-дель-Пополо, створюються роботи “Звернення на шляху в Дамаск” і “Розп’яття Святого Петра”. Разом, чотири шедевра роблять Караваджо авторитетним і впливовим живописцем у Римі.

Деякі церковні власті розглядали ці, і наступні роботи як вульгарні і нечестиві. “Успіння Богоматері” наприклад відмовилися приймати, через потворної зовнішності Діви Марії.

Розп’яття Петра висить навпроти сестри “Шляхи в Дамаск”. Святий Петро і Павло тісно пов’язані один з одним, будучи одними із засновників християнської церкви. У вівтарі, між двома цими картинами, висить запрестольний образ Пресвятої Діви Марії авторства Аннібале Карраччі. Купол каплиці прикрашений фресками, розробленими Караваджо, але виконаними одним з його учнів.

Картина зображує мучеництво Святого Петра. Варто зазначити, що Петро наполягав на тому, щоб бути розіп’ятим знизу-вгору, щоб не “наслідувати” Ісусу Христу.

Як і в багатьох інших роботах, Караваджо позбавляє картину всіх непотрібних деталей і створює досить темний фон, тим самим, зосереджуючи всі увагу на постаті Петра. Крім того, варто відзначити виняткову реалістичність і природність героїв. Вважається, що майстер добився цього ефекту завдяки спостереженню за простими людьми на вулиці, а не на побитих ракурсах і позах моделей в студії. Знамените використання світлотіні надає фігурам об’ємності. Саме використання сильних контрастів світла є однією з відмінних елементів стилю Караваджизму. Цей метод дозволяє автору створити більш драматичне полотно.

Погляд трьох римлян середніх років не спрямований на глядача. Скоєне злочин тисне на них. Літнє тіло Петра все ще досить мускулисто.

В основі картини лежить безліч діагональних ліній, створюються дерев’яним хрестом, шнуром на якій він піднімається, і руками ногами нижньої фігури. Кольори приглушені, як і личить такого роду вбивства. Жахливою особливістю картини є той факт, що тіло Петра не умерщвлено. Через короткий час він залишиться висіти вниз головою в очікуванні не насильницької смерті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Розп’яття Святого Петра – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.