Портрет Алофа де Виньякура – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Портрет Алофа де Виньякура   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського живописця Караваджо “Алофі де Виньякурт”. Розмір портрета 195 х 134 см, полотно, олія. Алофі де Виньякурт був прийнятий в лицарі мальтійського ордена госпітальєрів у 1564 році, у віці сімнадцяти років, і проявив себе вже в наступному році під час облоги Мальти, коли турки заволоділи більшою частиною острова.

У 1601 році Алофі де був обраний Виньякурт гросмейстером ордену. Проявив себе як талановитий керівник і фортифиткатор, відомо, що за часів його правління було побудовано безліч прибережних укріплень, а також акведук, який доставляв воду з плато вище Рабату до столиці Мальти-Ла-Валетті.

Фра Алофі де Виньякурт зберігав за собою звання гросмейстера мальтійського ордену госпітальєрів святого Іоанна з 1601 по 1622 рік до самої смерті. Алофі де Виньякурт, крім зміцнення оборонних рубежів Ла-Валетти, як магістр ордену, був налаштований рішуче зміцнити і підняти престиж ордена лицарів госпітальєрів. Тому не дивно, що він був радий вітати в своїх володіннях самого відомого живописця і Риму Неаполя тих років Мікеланджело да Караваджо.

Караваджо прибув на Мальту з Неаполя в липні 1607 року, і, згідно з його біографам Джованні Бальоне і Джованні Белори, почав відразу працювати з написання портретів Виньякурта та інших знатних лицарів мальтійського ордена госпітальєрів. У цьому відомому портреті Художник зобразив магістра Алофа де Виньякурта в парадних лицарських обладунках, тримає скіпетр ордена.

Обладунки Алофа де Виньякурта збереглися до теперішнього часу і є одним з скарбів збройової галереї Палацу в Ла-Валетті. Живе вираз обличчя хлопчика-зброєносця і його пильний погляд на картині у Мікеланджело да Караваджо вийшли настільки привабливими, що ця картина була потім кілька разів скопійована художниками, відвідували Мальту в більш пізні часи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Алофа де Виньякура – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.