Нова планета – Костянтин Юон

Нова планета   Костянтин Юон

“Нова планета” – це незвичайна картина, написана в невластивою для К. Ф. Юона манері. Це полотно було написано в 1921 році і асоціюється з Жовтневою революцією. Саме вона перевернула звичний світ людей і призвела до утворення нової держави. Перебуваючи під враженням від цієї події, Юон вирішив намалювати картину про зародження нової планети, асоціюючи її з новим світом.

Художник неспроста використовував у якості основних кольорів відтінки червоного і жовтого. Ці кольори як раз і уособлюють революцію. З одного боку це теплі кольори, які притягують, а з іншого боку червоний колір агресивний і лякаючий. Нова планета зароджується раптово і осяює всіх своїм яскравим світлом. Від неї, як від сонця йдуть жовті теплі промені.

Люди, що спостерігали за унікальним явищем, ведуть себе по-різному. Одні радіють цій події і підставляють назустріч теплу свої руки. Ті, хто не зміг добігти намагаються доповзти, побачити все своїми очима і порадіти з іншими. Вони розуміють, що зароджується щось дивовижне, і ця подія призведе до нового щасливого життя. Є люди, які зовсім не радіють цьому явищу, а, навпаки, воно лякає. Вони впали на землю і закрила голову руками, намагаючись врятуватися від чогось страшного, предвещающего кінець світу. Для них поява нової планети – це покарання за їх діяння, вони бояться нещадної кари.

Одне можна стверджувати точно: поява планети не залишило нікого байдужим. У кожної людини своє ставлення до цієї події, також як і до Жовтневої революції. Шляхом такого незвичайного порівняння, художник доніс свою основну думку щодо революції. Саме вона змінила життя людей і завдяки їй з’явилася нова держава. Яскраві фарби уособлюють нову життя і зміни. Жовтнева революція залишила незгладимий слід у житті людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)