Березневе сонце – Костянтин Юон

Березневе сонце   Костянтин Юон

К. Ф. Юон любив писати сонячні пейзажі, і ця картина не стала винятком. На полотні “Березневе сонце” зображений теплий день у звичайному селі. Хоч березень і вважається весняним місяцем, але у нас на вулицях все ще зима. Сніг тільки трохи починає підтавати, і сонечко дарує своє тепло. Небо стає якимось легким і невагомим, зовсім не як взимку, коли воно похмурий і важкий.

Ось коні з юними вершниками йдуть витоптаною стежці. Під їх копитами хрумтить сніг, підталий на сонці. За ними йде ще один кінь, поруч з якою чорна собака. Вона намагається пограти з конячкою, заливисто тявкая на неї. Уздовж стежки стоять високі дерева, тягнуться вгору до ясного синього неба. Тонкі берізки підставляють свої гілки до сонця, намагаючись зігрітися після довгої зими. Зовсім скоро зійде сніг, і вони знову знайдуть нове життя, розпустивши листя.

На пагорбі видніються будинки, дахи яких ще вкриті сніговою шапкою. У будинках затишно і тепло, хоча на вулиці, незважаючи на кучугури, так приємно пригріває весняне сонечко. Крім тварин і дітлахів нікого не бачити. Всі зайняті своїми справами. Хоча по стежці можна припустити, що зовсім недавно, буквально перед юними вершниками проскакали інші коні. Стежка протоптана, і тому дітям легко управляти кіньми, направляючи їх туди куди треба.

На перший погляд може здатися, що це зимовий пейзаж. Сніг іскриться і переливається під сонячними променями, однак відчувається, що сонце вже тепле, весняне. Замети ніби покриті шляхах під час відлиги скоринкою і зовсім скоро побіжать довгоочікувані струмки. Природа прокидається від зимової сплячки, і весна вступає у свої права. К. Ф. Юон дивно точно передав і теплоту сонця, і весняне напівпрозоре невагоме небо, по якому пливуть невеликі повітряні хмари.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Березневе сонце – Костянтин Юон.