Березневий сніг – Ігор Грабар

Березневий сніг   Ігор Грабар

Талановитий художник, видатний мистецтвознавець, реставратор і просвітитель Ігор Грабар ставився до живопису кілька з наукового боку, старанно вивчаючи нові прийоми і цікаві методи. Його захоплення імпресіонізмом також стало результатом осягнення популярного стилю, про який кричала вся Європа, особливо Франція.

Картина “Березневий сніг” показує дивовижний сільський пейзаж. Художнику настільки чесно і точно вдалося зобразити настрій, що здається, ніби з полотна віє свіжим морозним повітрям, а теплі промені сонце мал по малу починають відігрівати і землю, і глядача. По протоптаній дорозі жінка йде. На плечі її широке коромисло з відрами, на голові її щільно зав’язана хустка, довга спідниця і об’ємна телогрейка рятують від холоду.

Саме примітне в роботі Грабаря – зображення снігу, на який падає тінь невидимого нам гіллястого дерева. Характер світла, кут падіння променів, колорит підказують нам, що на вулиці вечоріє. Сніг виписаний автором короткими щільними мазками, адже саме такий сніг навесні – пухкий, нещільний, підталий. Яку любов і повагу до сільського життя демонструє нам картина!

Скромний будиночок, виляє, що йде вдалину довга дорога, незайманий слідами сніговий настил – це тихий спокійний пейзаж не може залишити байдужим нікого. Ну і звичайно чарівне зображення світла, що падає на сніг тіні від дерева, променів сонця, що пробиваються крізь крону – все це створює надзвичайне враження невблаганно наступаючої весни і тепла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)