Захід сонця взимку. Берег моря – Архип Куїнджі

Захід сонця взимку. Берег моря   Архип Куїнджі

На цій картині Куїнджі А. В. зобразив морський пейзаж. Перед глядачем відкривається абсолютно неймовірне видовище. Полотно, немов розділений на дві частини, більшу з яких займає небо з мальовничим заходом. А друга частина представлена у вигляді замерзлого зимового берега моря.

Звичайно, головна фігура у всій картині – це сонце. Воно яскравим вогненним кулею нависло над морською водою, розтікаючись по ній різнокольоровими променями. Лінію горизонту навіть не видно з-за цієї барвистою ілюзії. Йде сонце разукрасило небо з одного боку в оранжево-червоний колір, а з іншого – в бузково-рожевий. Промені, що перекриваються хмарами, химерно тягнутися вгору, немов сонце простягає свої руки, не бажаючи йти за горизонт. Поступово промені з яскраво-помаранчевих плавно переходять в світло-жовті, висвічуючи невеликі хмарки.

Зимовий пляж поступово занурюється в темряву. На березі нечітко проглядаються обриси трав і чагарників, сухі гілки та невеличкі стежки. Все говорить про наближення вечора. Темний колір вигідно контрастує з яскравими квітами, підкреслюючи їх глибину і насиченість відтінків.

Всі проведення нагадує абстрактний стиль, так як мазки дуже неточні і розмиті. Художник постарався зобразити зимовий захід сонця всій його красі, адже саме в мороз він особливо гарний. Як і в багатьох творах А. В. Куїнджі, тут вражає гра фарб. Автору вдалося з фотографічною точністю передати всі пишність і вишуканість зимового заходу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Захід сонця взимку. Берег моря – Архип Куїнджі.