Камінь в лісі біля розливу – Олексій Саврасов

Камінь в лісі біля розливу   Олексій Саврасов

“Камінь в лісі біля розливу” є ранньою роботою А. К. Саврасова. Незважаючи на відсутність досвіду, картина пізнавана, художник вже в ранніх роботах використовував свій індивідуальний стиль. Картина яскрава і запам’ятовується.

На полотні зображений величезний камінь, дуже незвичайний і рідкісного великого розміру. Такий валун справжня вершина для юних слідопитів. На ньому стоять два хлопчики, видно, що вони втомилися забиратися на валун, один хлопчик не відпускає гілку, він боїться впасти. Хлопці відчувають себе підкорювачами вершин, піднятися на таку висоту не кожен дорослий наважиться. Такий вчинок назавжди залишиться в пам’яті. Для художника це теж була своєрідна вершина його творчого шляху.

Валун символізує перші перемоги, він підкорив першу висоту. Нехай вона під силу звичайним сільським хлопчакам, але вона здалася, підкорилася. Така перемога приносить натхнення і впевненість у собі. Камінь заріс мохом, що говорить про його довголіття. Можливо, він символізує старі проблеми, які людина не може подолати. Картина дає надію, показує, що немає нічого неможливого. Художник доносить, що головне в житті це перемога над самим собою, своїми комплексами і страхами.

Строкаті кольори надають зображенню реальності. Ліс грає різними відтінками, він не просто фон для головного героя каменю, він обіймає валун. Величезна вершина вже давно стала частиною лісу. Внизу художник використовував більш темні тони, що вказує на густоту лісу. Мабуть хлопчаки забрели в глушину, куди рідко хто ходить. Це справжня пригода для хлопців.

Хлопчик на камені сміливо зняв капелюха і тримає її в руці, він хоче відчути дух свободи і відчути висоту. Вітер розвиває волосся, що ще більше вказує на велич валуна. Чисте небо говорить про гарний день і надає тепле настрій картині, відчувається перемога над величезним каменем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)